m.FlashScore.in

REFRESH

Tennis » Today » All Games

ATP - SINGLES: Davis Cup - Group III (World)

23:05Ponte Suarez M. (Cub) - Mohammed N. (Tri) 2:0
Set 3Bicknell J. (Jam) - Rodriguez M. (Pan) 1:1 (2:6,6:3,0:5)
23:10Major W. (Bah) - Elvin S. (Atg) 2:0
23:10Turcios K. (Hon) - Manders G. (Ber) 2:0
23:10Vega Q. (Usa) - Quiros S. (Cos) 0:2
Set 2Rivera Granja O. (Cub) - Duke A. (Tri) 1:0 (6:2,1:2)
Set 1Bendeck J. (Hon) - Towlson N. (Ber) 0:0 (2:3)
Set 2Newman B. (Bah) - Maginley J. (Atg) 0:1 (1:6,0:0)
Set 1Diaz A. (Pur) - Flores J. (Cos) 0:0 (0:2)
01:15Phillips R. (Jam) - Gomez J. G. (Pan) -:-

ATP - SINGLES: Halle (Germany), grass

Set 2Haase R. (Ned) - Zverev A. (Ger) 0:1 (4:6,4:2)
18:00Gojowczyk P. (Ger) - Gasquet R. (Fra) -:-
18:00Pella G. (Arg) - Goffin D. (Bel) -:-
18:00Struff J-L. (Ger) - Djere L. (Srb) -:-
19:30Coric B. (Cro) - Munar J. (Esp) -:-
19:30Fritz T. (Usa) - Bautista-Agut R. (Esp) -:-
19:30Molleker R. (Ger) - Stakhovsky S. (Ukr) -:-
21:00Seppi A. (Ita) - Moraing M. (Ger) -:-
21:00Tsonga J-W. (Fra) - Paire B. (Fra) -:-
22:30Basilashvili N. (Geo) - Berrettini M. (Ita) -:-
23:30Federer R. (Sui) - Millman J. (Aus) -:-

ATP - SINGLES: London (United Kingdom), grass

01:00Simon G. (Fra) - Ward J. (Gbr) -:-
19:00Chardy J. (Fra) - Kukushkin M. (Kaz) -:-
19:00Clarke J. (Gbr) - Pouille L. (Fra) -:-
19:00De Minaur A. (Aus) - Bedene A. (Slo) -:-
19:00Wawrinka S. (Sui) - Evans D. (Gbr) -:-
20:30Del Potro J. (Arg) - Shapovalov D. (Can) -:-
20:30Fucsovics M. (Hun) - Lopez F. (Esp) -:-
22:00Cecchinato M. (Ita) - Raonic M. (Can) -:-
22:00Tsitsipas S. (Gre) - Edmund K. (Gbr) -:-
23:30Dimitrov G. (Bul) - Auger-Aliassime F. (Can) -:-
23:30Kyrgios N. (Aus) - Mannarino A. (Fra) -:-

WTA - SINGLES: Birmingham (United Kingdom), grass

23:00Kontaveit A. (Est) - Konta J. (Gbr) 0:2
Set 3Mladenovic K. (Fra) - Rodina E. (Rus) 1:1 (2:6,6:2,0:1)
Set 1Buzarnescu M. (Rou) - Pliskova Ka. (Cze) 0:0 (3:5)
18:30Alexandrova E. (Rus) - Martic P. (Cro) -:-
18:30Yastremska D. (Ukr) - Goerges J. (Ger) -:-
20:00Osaka N. (Jpn) - Sakkari M. (Gre) -:-
20:00Ostapenko J. (Lat) - Swiatek I. (Pol) -:-
20:00Pliskova Kr. (Cze) - Tomova V. (Bul) -:-
21:30Dart H. (Gbr) - Putintseva Y. (Kaz) -:-
21:30Williams V. (Usa) - Sasnovich A. (Blr) -:-
23:00Vekic D. (Cro) - Barty A. (Aus) -:-
23:00Wang Q. (Chn) - Davis L. (Usa) -:-
00:30Brady J. (Usa) - Tsurenko L. (Ukr) -:-

WTA - SINGLES: Mallorca (Spain), grass

Set 1Petkovic A. (Ger) - Mertens E. (Bel) 0:0 (2:4)
17:00Juvan K. (Slo) - Jabeur O. (Tun) -:-
17:00Lepchenko V. (Usa) - Sevastova A. (Lat) -:-
17:00Zheng S. (Chn) - Stosur S. (Aus) -:-
18:30Martincova T. (Cze) - Anisimova A. (Usa) -:-
18:30Rogers S. (Usa) - Zhang S. (Chn) -:-
20:00Azarenka V. (Blr) - Garcia C. (Fra) -:-
20:00Badosa G. P. (Esp) - Riske A. (Usa) -:-
21:30Cornet A. (Fra) - Sorribes Tormo S. (Esp) -:-
22:30Kuzmova V. (Svk) - Sharapova M. (Rus) -:-
00:30Kerber A. (Ger) - Bonaventure Y. (Bel) -:-

ATP - DOUBLES: Davis Cup - Group III (World)

02:00Bendeck J./Obando A. - Mallory R./Simons T. -:-
02:00Rivera Granja O./Turino O. - Chung R./Duke A. -:-
02:10Major W./Newman B. - Bedminster C./Maginley J. -:-
02:30Pagon D./Phillips R. - Gomez J. G./Gomez L. -:-
02:30Diaz A./Vega Q. - Flores J./Nunez P. -:-

ATP - DOUBLES: Halle (Germany), grass

19:30Haase R./Nielsen F. - Mektic N./Skugor F. -:-
21:00Pella G./Sousa J. - Goffin D./Herbert P. -:-
21:00Zverev A./Zverev M. - McLachlan B./Struff J-L. -:-
22:30Marach O./Melzer J. - Demoliner M./Sharan D. -:-

ATP - DOUBLES: London (United Kingdom), grass

Set 1Bambridge L./O'Mara J. - Bryan B./Bryan M. 0:0 (2:3)
20:30Garin Ch./Schwartzman D. - Ram R./Salisbury J. -:-
20:30Murray J./Skupski N. - Mahut N./Roger-Vasselin E. -:-
22:00Chardy J./Martin F. - Cilic M./Dodig I. -:-

WTA - DOUBLES: Birmingham (United Kingdom), grass

Set 2
Tiebreak
Dabrowski G./Xu Y. - Wang Q./Yastremska D. 0:1 (4:6,6:6)
01:10Kichenok N./Spears A. - Dart H./Williams V. -:-
18:30Jurak D./Srebotnik K. - Hsieh S-W./Strycova B. -:-
21:30Buzarnescu M./Watson H. - Atawo R./Kichenok L. -:-
23:00Rosolska A./Yang Z. - Melichar N./Peschke K. -:-
00:30Groenefeld A./Schuurs D. - Chan H-C./Chan L. -:-

WTA - DOUBLES: Mallorca (Spain), grass

20:00Bolsova Zadoinov A./Wang Y. - Aoyama S./Krunic A. -:-
21:30Marozava L./Sanders S. - Adamczak M./Kalashnikova O. -:-
23:00Ninomiya M./Voracova R. - Krawczyk D./Olmos G. -:-
18:00Barthel M./Friedsam A-L. - Bencic B./Kuzmova V. -:-
18:00Guarachi A./Santamaria S. - Kato M./Knoll X. -:-
18:00Puig M./Sevastova A. - Flipkens K./Larsson J. -:-
18:00Martinez Sanchez M. J./Sorribes Tormo S. - Han X.Y./Stollar F. -:-
18:00Mertens E./Zhang S. - Bara Irina M./Mitu A. -:-

CHALLENGER MEN - SINGLES: Blois (France), clay

Set 1Rune H. (Den) - Barrientos N. (Col) 0:0 (1:1)
16:00Iakovlev Y. (Fra) - Guinard M. (Fra) -:-
16:00Sakamoto P. (Bra) - Blancaneaux G. (Fra) -:-
16:00Vervoort M. (Ned) - Eysseric J. (Fra) -:-
17:30Muller A. (Fra) - Sels J. (Ned) -:-
17:30Ortega-Olmedo R. (Esp) - Cachin P. (Arg) -:-
17:30Rinderknech A. (Fra) - Arguello F. (Arg) -:-
19:00Tatlot J. S. (Fra) - Hamou M. (Fra) -:-
19:00Torebko P. (Ger) - Coria F. (Arg) -:-
20:30Hernandez-Fernandez J. (Dom) - Martinez P. (Esp) -:-
00:00Lamasine T. (Fra) - Griekspoor S. (Ned) -:-

CHALLENGER MEN - SINGLES: Bratislava (Slovakia), clay

Set 3Jahn J. (Ger) - Simon T. (Ger) 1:1 (6:4,6:7,2:0)
16:00Bangoura S. (Usa) - Vrbensky M. (Cze) -:-
16:00Forejtek J. (Cze) - Mansouri S. (Tun) -:-
16:00Lehecka J. (Cze) - Gerch L. (Ger) -:-
17:30Karatsev A. (Rus) - Kolar Z. (Cze) -:-
17:30Rondoni P. (Ita) - Hassan B. (Ger) -:-
17:30Safwat M. (Egy) - Patael B. (Isr) -:-
19:00Balazs A. (Hun) - Vanneste J. (Bel) -:-
20:30Arevalo M. (Sal) - Laaksonen H. (Sui) -:-
20:30Miedler L. (Aut) - Klein L. (Svk) -:-
22:30Ojeda L. R. (Esp) - Gombos N. (Svk) -:-

CHALLENGER MEN - SINGLES: Fergana (Uzbekistan), hard

13:00Korda S. (Usa) - Khabibulin T. (Kaz) -:-
13:00Manafov V. (Ukr) - Rawat S. (Ind) -:-
13:00Neuchrist M. (Aut) - Zakharov A. (Rus) -:-
14:30King E. (Usa) - Nabiev O. (Uzb) -:-
14:30Ruusuvuori E. (Fin) - Voronin D. (Rus) -:-
14:30Yang T. (Tpe) - Gabashvili T. (Rus) -:-
16:00Artunedo Martinavarro A. (Esp) - Cid Subervi R. (Dom) -:-
16:00Huesler M. (Sui) - Sultanov K. (Uzb) -:-
16:00Kravchuk K. (Rus) - Crepatte B. (Fra) -:-
17:30Fayziev S. (Uzb) - Vukic A. (Aus) -:-
17:30Mukund S. K. (Ind) - Celikbilek A. (Tur) -:-
17:30Sekiguchi S. (Jpn) - Barrios T. (Chi) -:-

CHALLENGER MEN - SINGLES: Ilkley (United Kingdom), grass

Set 2Giron M. (Usa) - Baldi F. (Ita) 1:0 (6:1,4:3)
Set 1Broady L. (Gbr) - Napolitano S. (Ita) 0:0 (1:1)
Set 1Duckworth J. (Aus) - Horansky F. (Svk) 0:0 (3:0)
02:15Kwon Soon W. (Kor) - Hoyt E. (Gbr) -:-
17:00Choinski J. (Gbr) - Klein B. (Gbr) -:-
17:00Donskoy E. (Rus) - Bolt A. (Aus) -:-
17:00Ito T. (Jpn) - Bemelmans R. (Bel) -:-
17:00Krueger M. (Usa) - Gomez E. (Ecu) -:-
17:00Lacko L. (Svk) - Menendez-Maceiras A. (Esp) -:-
17:00Polmans M. (Aus) - Koepfer D. (Ger) -:-
17:00Rosol L. (Cze) - Ofner S. (Aut) -:-
17:00Soeda G. (Jpn) - Galovic V. (Cro) -:-

CHALLENGER MEN - SINGLES: Parma (Italy), clay

Set 2Virgili A. (Ita) - Vavassori A. (Ita) 0:1 (6:7,5:6)
Set 2Fatic N. (Bih) - Descotte M. F. (Arg) 1:0 (6:3,2:1)
Set 2Pellegrino A. (Ita) - Ocleppo J. (Ita) 1:0 (6:4,3:0)
01:15Berrettini J. (Ita) - Musetti L. (Ita) -:-
17:00Basso A. (Ita) - Forti F. (Ita) -:-
17:00Bonadio R. (Ita) - Lenz J. (Ger) -:-
17:00Bortolotti M. (Ita) - Maggioli E. (Ita) -:-
17:00Di Nicola G. (Ita) - Escoffier A. (Fra) -:-

CHALLENGER MEN - DOUBLES: Blois (France), clay

17:00CancelledGuinard M./Rinderknech A. - Cornea V. V./Jecan M. A. -:-
20:00Sels J./Van Rijthoven T. - Doumbia S./Varillas J. P. -:-
20:30Gonzales R./Vardhan V. - Denolly C./Muller A. -:-
21:30Cornut-Chauvinc A./Martineau M. - Tatlot J. S./Wallart E. -:-
22:00Ortega-Olmedo R./Ramirez-H.R. - Galdos S./Siljestrom A. -:-

CHALLENGER MEN - DOUBLES: Bratislava (Slovakia), clay

17:00CancelledKlec I./Sproch D. - Cornea V. V./Jecan M. A. -:-
19:00Lammons N./Sancic A. - Granollers G./Oliveira G. -:-
19:00Gille S./Vliegen J. - Heller P./Martos Gornes S. -:-
20:30Klec I./Sproch D. - Kopriva V./Vrbensky M. -:-
22:00Jahn J./Karatsev A. - Safwat M./Weissborn T-S. -:-

CHALLENGER MEN - DOUBLES: Fergana (Uzbekistan), hard

19:00Khabibulin T./Manafov V. - Gabashvili T./Setkic A. -:-
19:00King E./Reese H. - Karimov A./Sultanbekov A. -:-
19:00Fomin S./Yevseyev D. - Cacic N./Yang T. -:-

CHALLENGER MEN - DOUBLES: Ilkley (United Kingdom), grass

17:00Balaji N. S./Cerretani J. - Copil M./Humbert U. -:-
17:00Broady L./Clayton S. - Nedunchezhiyan J./Raja P. -:-
17:00Choinski J./Hoyt E. - Daniell M./Paes L. -:-
17:00Arends S./Pel D. - Erlich J./Huey T. -:-
17:00Gonzalez S./Qureshi A. - Jung J./Monteiro T. -:-
17:00Hsieh C./Rungkat C. - Bolt A./Purcell M. -:-
17:00Reid M./Smith J. P. - Jubb P./Peniston R. -:-
17:00Monroe N./Vega Hernandez D. - Gong M./Zhang Z. -:-

CHALLENGER MEN - DOUBLES: Parma (Italy), clay

17:00Banes M./Clezar G. - Bega A./Collarini A. -:-
17:00Basso A./Dalla Valle E. - Draganja T./Ocleppo J. -:-
17:00Bonadio R./Heyman C. - Frigerio L./Virgili A. -:-
17:00Descotte M. F./Peliwo F. - Cuevas M./Maytin R. -:-
17:00Grigelis L./Pellegrino A. - Daniel T./Gimeno-Traver D. -:-
17:00Bortolotti M./Puodziunas S. - Behar A./Escobar G. -:-
17:00Romboli F./Vavassori A. - Drzewiecki K./Walkow S. -:-
17:00Goransson A./Verbeek S. - Balzerani R./Forti F. -:-

ITF WOMEN - SINGLES: Ilkley (United Kingdom), grass

18:00Blinkova A. (Rus) - Begu I. (Rou) -:-
18:00Flink V. (Rus) - Lumsden M. (Gbr) -:-
18:00Haddad Maia B. (Bra) - Li A. (Usa) -:-
18:00Hibino N. (Jpn) - Linette M. (Pol) -:-
18:00Kumkhum L. (Tha) - Niculescu M. (Rou) -:-
18:00Osuigwe W. (Usa) - Zhu L. (Chn) -:-
18:00Rybarikova M. (Svk) - Perrin C. (Sui) -:-
18:00Schoofs B. (Ned) - Brengle M. (Usa) -:-
18:00Swan K. (Gbr) - Parmentier P. (Fra) -:-
18:00Taylor G. (Gbr) - Smitkova T. (Cze) -:-
18:00Wickmayer Y. (Bel) - Peng S. (Chn) -:-

ITF WOMEN - SINGLES: Stare Splavy (Czech Republic), clay

16:00Allertova D. (Cze) - Okamura K. (Jpn) -:-
16:00Grymalska A. (Ita) - Kucova K. (Svk) -:-
16:00Hradecka L. (Cze) - Galfi D. (Hun) -:-
16:00Kilnarova M. (Cze) - Radanovic D. (Srb) -:-
16:00Lansere S. (Rus) - Rogowska O. (Aus) -:-
16:00Maleckova J. (Cze) - Sramkova R. (Svk) -:-
16:00Pantuckova M. (Cze) - Paar L. (Rou) -:-
16:00Stojanovic N. (Srb) - Govortsova O. (Blr) -:-
16:00Zarycka A. (Cze) - Seguel D. (Chi) -:-

TEAMS - MEN: Davis Cup - Group III (World)

LiveCuba - Trinidad & Tobago 1:0
LiveBahamas - Antigua and Barbuda 1:0
LiveHonduras - Bermuda 1:0
LiveJamaica - Panama 0:0
LivePuerto Rico - Costa Rica 0:1
23:00Costa Rica - Antigua and Barbuda -:-
23:00Honduras - Cuba -:-
23:00Jamaica - Trinidad & Tobago -:-
23:00Panama - Bermuda -:-
23:00Puerto Rico - United States Virgin Islands -:-

REFRESH

Top Scores | Football | Ice hockey | Tennis | Basketball | Handball | Volleyball | Baseball | Am. football | Rugby Union | More sports »

Top

m.FlashScore.in provides live tennis scores - mobile livescore. This mobile version has different parameters than FlashScore.in website for technical reasons.